Kontakt

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie
Plac Kościuszki 3
33-130 Radłów

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 14 678 20 36
fax  14 656 18 95

 

Home

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Zołnierze wyklęci 28 lutego 2017 r. Mszą św. w kościele parafialnym w Radłowie rozpoczęły się obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy przeszli pod Ratusz, gdzie pod tablicą „Pamięci Żołnierzy Niezłomnych Ziemi Radłowskiej” złożono symboliczne znicze pamięci. Kolejna część uroczystości odbyła się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie, gdzie po oficjalnych wystąpieniach z programem poetycko-muzycznym zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Radłowskiej. Podczas tej uroczystości promowany był tomik wierszy „Po jakież to licho ja tu przybyłem” Tadeusza Kryzi, jednego z żołnierzy niezłomnych. Publikacja została wydana przez p. Józefa Szwieca z Woli Radłowskiej z okazji 25-lecia działalności jego firmy Witospol. Po zakończeniu obchodów każdy z obecnych bezpłatnie otrzymał wspomniany tomik poezji.

Z KULTURĄ W SOŁECTWIE - Niwka

Z kulturą w Niwce W niedzielę 26 lutego o godz. 17 odbyło się kolejne spotkanie pod nazwą "z kulturą w sołectwie". Tym razem cykl zawitał do miejscowości Niwka. W sali gimnastycznej wystąpili lokalni artyści oraz dzieci uczęszczające do tamtejszej szkoły podstawowej. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi uczestnicy spotkania – przedszkolaki, prezentując tańce góralskie. Następnie zespół szkolny wystąpił z repertuarem piosenek o św. Faustynie. Swe taneczne umiejętności zaprezentowało również rodzeństwo Emilia i Szymon Malik. Na koniec spotkania wszyscy mogli wspólnie zaśpiewać znane i lubiane piosenki w wykonaniu zespołu Celebrations.

Spektakl "Blaszany kubek" w Marcinkowicach

Blaszany kubek 19 lutego br. na zaproszenie pani sołtys Lucyny Wódki Dom Kultury w Marcinkowicach odwiedziła grupa teatralna z Wietrzychowic przedstawiając spektakl pt. „Blaszany kubek”.

Ferie zimowe 2017

 Wycieczka do Pacanowa 

Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka

 

Kopalnia Soli w Bochnii

 Wycieczka do Kopalni Soli "Bochnia"

 

Kręgielnia 

Wyjazd do kręgielni w Oleśnie

Zajęcia plastyczne - FERIE ZIMOWE 2017

 Sizalowe cudeńka 02 

Sizalowe cudeńka

 

Głębiny morskie 

Głębiny morskie

 

Z makramą za pan brat 

Z makramą za pan brat

 

Masa solna 

Masa solna

 

 

 

Strona 2 z 58

Początek strony