Dzień Działacza Kultury

W tym roku po raz pierwszy odbył się radłowski Dzień Działacza Kultury. Podczas tego wydarzenia Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu RP Piotr Gliński przyznał odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, które panu Tadeuszowi Patulskiemu i pani Anettcie Żurek wręczył poseł Wiesław Krajewski. W najbliższym numerze Radła przedstawimy ich zasługi dla upowszechniania kultury.
Tego wieczoru przyznano również wyróżnienia dla osób, które przyczyniają się do działań na rzecz kultury. Są to: Lucyna Bojan, Urszula Szczupał, Tomasz Domarecki, Jarosław Flik, Wiesław Mleczko, Józef Trytek, Konrad Rudziński, Marta i Rafał Cegielscy; bibliotekarki: Barbara Kogut, Maria Pajdo, Anna Kosiata i Katarzyna Baran. Wyróżniono również stowarzyszenia: Radłowskie Forum Rozwoju oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu, Rekreacji i Turystyki ”START” w Radłowie, które pomagają w pozyskiwaniu środków finansowych oraz promują przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjne. Z rąk pana burmistrza Zbigniewa Mączki podziękowania otrzymała również dyrektor GCKiC w Radłowie pani Barbara Marcinkowska. Wieczór uświetnili: Zespół Regionalny Biskupianie wraz z Kapelą Ludową Radłowianie, Barbara Marcinkowska i Jan Kordela, chór Gaudete, Dominika Marcinkowska i Adrian Kowal oraz zespół Azyl w Środku Miasta.
Dziękujemy serdecznie pani Teresie Padło za prezent w postaci przepięknego i smacznego tortu, który upiekła specjalnie na nasze święto.

Szczególnie pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas tego wieczoru.

Fot. Anna M. Kędzior

Fot. Anna M. Kędzior

 

Oceń ten artykuł:
Brak komentarzy

Niestety, komentarze są w tej chwili niedostępne.