Zespół Regionalny  „BISKUPIANIE” powstał w 2008 r.

Nad Dunajcem – Biskupice, wieś niewielka lecz radosna, rozśpiewana, roztańczona. To my, młody Zespół Regionalny „Biskupianie”, kochamy rozsławiać naszą miejscowość. Jest nas około 40 osób w dwóch zespołach: „Mali Biskupianie” (10 osób) oraz „Biskupianie” (30 osób) plus kapela „RADŁOWIANIE” z Radłowa.

Wciągu 12 lat przybyło nam sporo sukcesów. Zaczęliśmy pierwsze kroki na konkursach i przeglądach, z których nigdy nie wróciliśmy z pustymi rękami.
Zespół Regionalny „Biskupianie” kultywuje i podtrzymuje tradycje regionu krakowskiego, zachowując autentyczne formy muzyki, tańca, obrzędów i stroju. W swoim repertuarze posiadamy również suite rzeszowską i żywiecką – w formie opracowania artystycznego. Kochamy to, co robimy i staramy się zarażać ludową muzyką, śpiewem i tańcem nasze środowisko. Będziemy to robić dalej dla naszej społeczności, w której żyjemy, dla ludzi, których cieszy nasza kolorowa, roztańczona obecność. Nie jesteśmy żądni sławy, ani też poklasku. Uwielbiamy tańczyć śpiewać i przebywać ze sobą.
 
 
Brak komentarzy

Niestety, komentarze są w tej chwili niedostępne.