KOŁO KULTURY

Niezmiernie miło nam poinformować, że wspólny projekt Gminnego Centrum Kultury w Żabnie i Gminnego Centrum Kultury w Radłowie pn. KOŁO KULTURY otrzymał największą liczbę głosów w 5 edycji Budżetu Obywatelskiego, i tym samym oba ośrodki kultury przystępują do realizacji projektu.
Szczegółowy plan wydarzeń ukaże się już wkrótce na naszych stronach internetowych.
Głównym celem zadania jest zbudowanie bogatej i ambitnej oferty kulturalnej, która pobudzi mieszkańców subregionu tarnowskiego do uczestnictwa w przedsięwzięciach kulturalnych. Projekt, który skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, zakłada długofalowy rozwój kompetencji kulturowych mieszkańców subregionu tarnowskiego. Cel ten zostanie zrealizowany poprzez zorganizowanie cyklu koncertów, spektakli teatralnych, spotkań z wyjątkowymi osobistościami ze świata kultury: pisarzami,
podróżnikami, dziennikarzami, ludźmi estrady. Działania skupią się na rozbudzeniu zamiłowania do teatru, muzyki i sztuki, poszerzeniu wiedzy, czy kształtowaniu wyobraź ni. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, wydarzenia zostaną zrealizowane stacjonarnie, hybrydowo lub online.
Zadanie obejmie swoim działaniem dzieci, młodzież, dorosłych, w tym seniorów. Dzięki podjętym działaniom społeczeństwo będzie miało możliwość: spotkania z wybitnymi ludźmi, poznania sławnych osób, uczestniczenia w wysokiej kulturze. Część ze zorganizowanych przedsięwzięć będzie przeznaczona dla dzieci, część dla młodzieży, a część dla osób dorosłych.
Miejscem realizacji zadania będzie miasto Żabno i gmina Żabno oraz miasto Radłów i gmina Radłów, a obszarem oddziaływania Subregion Tarnowski.
 
 
Oceń ten artykuł:
Brak komentarzy

Niestety, komentarze są w tej chwili niedostępne.