Otwarcie Miejskiego Centrum Kultury

Po wielu latach starań otwarto budynek, który będzie służył dla wszystkich wielo-pokoleniowo. Jest już kręgielnia. Sala spotkań dla stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, również dla koła brydżowego i innych tego typu zebrań. Wygospodarowano pomieszczenie, które może pomieścić do 80 osób. Planowane jest tu kino. Najbardziej wyczekiwana sala wielofunkcyjna, która pomieści 250 osób.

Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka powiedział: Inwestycja była oczekiwana. Było to marzenie wielu. Nie tylko seniorów, ale także młodzieży i dzieci. Czas przystanków autobusowych  minął. Trzeba dać ofertę dzieciom, młodzieży i seniorom do integracji, do tego, aby się spotykali w kulturalnych i ciekawych warunkach. Mam nadzieję, że to miejsce będzie temu służyło.

Planów na najbliższą przyszłość jest sporo – dodała dyrektor Gminnego Centrum Kultury Barbara Marcinkowska.

Będzie to miejsce dla wszystkich złaknionych sztuki i spędzania czasu w kreatywny sposób. Kolejny punkt na kulturalnej mapie Województwa Małopolskiego.

Podczas uroczystego otwarcia na scenie zaprezentowali się: Chór Gaudete oraz zespół Trzy Elementy. Gwiazdą tego wieczoru była Izabela Szafrańska wraz z zespołem, która przygotowała klimatyczne utwory powiązane tematycznie z historią budynku. Wykonała piosenki literackie, pieśni żydowskie, covery z programu The Voice of Poland oraz nowe utwory z jej debiutanckiej płyty „Z bursztynu”.

Oceń ten artykuł:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Brak komentarzy

Niestety, komentarze są w tej chwili niedostępne.